Słownik Scrabble

Z tego artykułu dowiesz się czym jest słownik Scrabble i jak z niego korzystać. Niezależnie od tego czy układasz wyrazy z liter w Scrabble, Literaki lub rozwiązujesz krzyżówki użyj naszego narzędzia i wygrywaj w każdej partyjce dowolnej gry słownej, w której układasz wyrazy z liter.

Słownik Scrabble online co to jest i jak z niego korzystać?

Wszyscy wiemy czym jest ta gruba książka, która od zawsze stoi na naszej domowej półce. Wszyscy ją mamy, choć korzystamy wyłącznie podczas odrabiania lekcji w szkole lub sytuacjach naprawdę kryzysowych, kiedy na przykład zakładamy się z kolegą o istnienie jakiegoś dziwnego słowa w naszym lub obcym języku. Czy istnieje słowo „malepeta”, co oznacza wyraz „wiktuały”? Na takie pytania można znaleźć odpowiedzi tylko w wielkim słowniku języka polskiego oraz w dalszej części naszego artykułu.

Najpopularniejsze wydanie słownika języka polskiego to słownik wydawnictwa PWN, ale istnieje wiele różnych słowników o których nie wszyscy zdają sobie sprawę. O ile wiemy czym jest słownik wyrazów obcych lub słownik ortograficzny to na pytanie czym jest słownik frazeologiczny języka polskiego lub słownik etymologiczny większość bezradnie wzrusza ramionami. Podobnie jest z pytaniem o słownik Scrabble. Czym więc jest słownik Scrabble i jak z niego korzystać? Gracze układający wyrazy z liter z pewnością dobrze kojarzą czym są anagramy i generator słów. Są to narzędzia pomagające wygrywać w dowolnych grach słownych. Wszystkie te narzędzia korzystają z wbudowanego słownika opartego na bazie wyrazów producenta Scrabble firmy Mattel. Tak więc słownik Scrabble to zbiór wszystkich dostępnych wyrazów w tej grze. Aby z niego skorzystać wystarczy wpisać posiadane przez Ciebie litery, a słownik Scrabble wyświetli wszystkie możliwe słowa z liter, które można ułożyć. Takie narzędzie pomaga szybko tworzyć słowa i układać wyrazy z liter, które posiadasz.

Historia powstania słowników

Według definicji słownik to zbiór zasobu słownego lub jego części porównujący różne języki pod względem leksykalnym. Tworzy on definicje słów lub wyrażeń opracowanych i ułożonych według określonej struktury i zasady. Po raz pierwszy spotykamy słowniki sprzed czterech tysięcy lat. Głównie są to greckie opisy mało zrozumiałych wówczas wyrazów zapisanych na glinianych tabliczkach. Pierwszym w historii autorem słownika był Arystofanes z Bizancjum, który opisał niezrozumiałe słowa i wyrazy z Iliady i Odysei Homera.

W średniowieczu, natomiast, pisano słowniki służące do zrozumienia biblii. Były one pisane i dostępne wyłącznie dla duchowieństwa w celu nauczania ich prawidłowego głoszenia słowa bożego zgodnie z wytycznymi Watykanu. Wśród niewykształconych chłopów mało kto umiał czytać, a tym bardziej nikt nie znał łaciny. Biblia i towarzyszące jej słowniki były swego rodzaju podręcznikiem do zarządzania chłopami i trzymania ich w wiecznym strachu przed nieuchronną karą bożą.

Słowniki dzisiaj mają z reguły charakter deskryptywny. Opisują one faktyczną postać języka w danym czasie. Są w pewnym sensie wyznacznikami poprawnej mowy danego języka. Nasz słownik Scrabble działa bardzo podobnie. Pokazuje wyłącznie aktualne wyrazy z liter, które można ułożyć zgodnie z obecnymi zasadami Scrabble czy Literaki.

Jakie słowniki Scrabble i Literaki w Polsce?

W Internecie dostępne są różne słowniki w tym wiele jest takich, które dają podpowiedzi do gier słownych jak Scrabble i Literaki. Jednak warto pamiętać, że większość rozwiązań dostępnych w Internecie bazuje na nieoficjalnych słownikach, które nie pokrywają się z oficjalnymi wyrazami z liter używanymi przez federacje Scrabble na całym świecie. Dlatego, żeby gra w Scrabble lub inne gry słowne dawała jak najwięcej radości używaj oficjalnych narzędzi jak słownik Scrabble dostępny na naszej stronie.

Jeśli poza polskim znasz również inne obce języki możesz ostrzyć swój umysł zwyczajnie zmieniając język w prawym górnym rogu strony. Nasz słownik Scrabble automatycznie dostosuje wyrazy z liter używane w innym języku i pokaże wszystkie możliwe warianty i najdłuższe słowa, które można ułożyć z Twoich liter.

Słownik Scrabble nie tylko do gry Scrabble

Czy słownik Scrabble jest wyłącznie do korzystania w tej grze? Otóż nie. Nasze rozwiązanie i słownik Scrabble używają oficjalnego słownika, ale można z niego korzystać również w innych grach w których układasz wyrazy z liter. Niezależnie od tego czy rozwiązujesz krzyżówki, grasz w Scrabble, Wordfeud czy nasze ojczyste Literaki nasz słownik Scrabble służy pomocą i pokaże wszystkie wyrazy z liter, które można ułożyć z Twoich liter. Dlatego nie czekaj i skorzystaj z naszego narzędzia, by zawsze wygrywać w dowolnych grach słownych.

Słownik Scrabble – mało znane wyrazy

A co z naszymi frazami „malepeta” i „wiktuały”? Może dodatkowo zgadniesz co oznaczają słowa „koafiura” i „ramota”? Przedstawione wyrazy z liter brzmią dziwnie dla niezaznajomionego filologa, ale istnieją naprawdę. W języku polskim istnieje co najmniej kilkaset słów, które większość może uznać za nieprawdziwe lub co najmniej dziwne. Przedstawiamy definicje czterech z nich.

Malepeta to umiarkowanie obraźliwe słowo oznaczające kogoś niezdarnego, fajtłapowatego lub niezaradnego. Interesującym jest, że jest to rzeczownik. Wiktuały to o wiele przyziemniejsza sprawa. Słowo to oznacza po prostu produkty spożywcze. Koafiura – nieźle brzmi, prawda? Może to rodzaj kawy lub środek medyczny? Nic z tych rzeczy. Jest to po prostu starodawne określenie fryzury. Może uda Ci się ze słowem ramota? Może to rodzaj słowa gramota lub sromota? Nic bardziej mylnego. Słowo ramota oznacza swego rodzaju kicz literacki używany niegdyś w literaturze.

http://e-lena-hatzel-malerei.de/wordpress/?p=716#comment-1062119
http://klaus-peltzer.de/2018/08/17/bank/comment-page-76/#comment-273564
http://www.sjr-kaarst.de/u16/?attachment_id=11#comment-45372
https://coopmarketing.23video.com/video/73018096
https://www.tanzplan.de/ente-schlaft-klein/#comment-1974686
http://qrkg.de/?p=304#comment-47047
https://www.restaurant-bad-saulgau.de/gallery/exclusive-sweet-temptation/?unapproved=81530&moderation-hash=93693357da6f90cc9cfb18992d5ffbe1#comment-81530
http://www.welscamp-spanien.de/en-us/Gallery/emodule/741/eitem/36
http://www.turkbaba.com/blog/journal-blog-is-here
https://www.known.schwenzel.de/2015/hrmpf